راهنمای مشتریان

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم.

آیا امکان اصلاح کد ملی و اصلاح تاریخ تولد وجود دارد؟

بله، در اکثر پرواز‌ها امکان اصلاح کد ملی و تاریخ تولد (به شرط عوض‌نشدن بازه سنی بزرگسال، کودک و نوزاد) وجود دارد. مسافر باید تا قبل از ارسال لیست باقی مسافران (معمولا بین 3 تا 6 ساعت قبل پرواز) درخواست پشتیبانی خود را ثبت کند.

چند روز قبل از پرواز، بلیط هواپیما بخرم؟

امکان خرید بلیط پرواز از ماه‌ها قبل وجود دارد. اگر خرید بلیط را به روزهای نزدیک به سفرتان موکول کنید، امکان تکمیل ظرفیت، افزایش یا کاهش قیمت وجود دارد.

اگر در خرید به مشکل خوردم چطوری میتوانم پیگیری کنم؟

در صورت بروز هرگونه مشکل حین خرید میتوانید به شماره تماس پشتیبانی سایت عالم گشت تماس حاصل نمایید. شماره تماس: 05137621717

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان زیر 12 سال چقدر است؟

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان به شناسه نرخی بستگی دارد. به صورت کلی نرخ کودک (2 تا 12 سال) معادل 50 الی 100 درصد پایه بلیط بزرگسال و برای نرخ نوزاد (10 روز تا 2 سال) اغلب 10 درصد پایه بلیط یک بزرگسال را باید بپردازید.

هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز در ایرلاین‌های داخلی چقدر است؟

در سفرهای هوایی داخلی، شما می‌توانید حداکثر ۲۵ کیلوگرم بار در کلاس اکونومی به همراه داشته باشید. البته این میزان بار در کلاس‌های بالاتر هواپیمایی‌های ایران‌ایر و ماهان به ۴۰ و ۵۰ کیلوگرم افزایش یافته است. میزان بار مجاز ایرلاین‌های داخلی پرواز های اکونومی ۳۰ کیلوگرم می باشد. میزان بار مجاز ایرلاین‌های داخلی پرواز های اکونومی برای بار دستی داخل کابین ۵ کیلوگرم می باشد. میزان بار مجاز ایرلاین‌های داخلی پرواز های بیزینس کلاس یا پرواز تجاری ۴۰ کیلوگرم می باشد. میزان بار مجاز ایرلاین‌های داخلی پرواز های بیزینس کلاس یا پرواز تجاری بار دستی داخل کابین ۷ کیلوگرم می باشد.

میزان و نرخ اضافه بار در ایرلاین‌های خارجی چقدر است؟

میزان بار مجاز ایرلاین‌های خارجی تا ۳۰ کیلوگرم بار مجاز هستید. بعضی از ایرلاین‌ها میزان بار مجاز را به ۴۰ کیلوگرم افزایش داده‌اند. اما یادتان باشد که اگر می‌توانید ۴۰ کیلو بار داشته باشید حتما باید آن را در دو چمدان تقسیم کنید. بیشتر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، عربی و ترکی میزان بار مجاز را ۳۰ کیلو اعلام کرده‌اند، اما بار مجاز در برخی ایرلاین‌های اروپایی کمتر از این میزان است. روی بلیط‌های کلاس اکونومی در این پروازها بار مجاز ۲۳ کیلوگرم درج شده است. اگر باری بیشتر از این میزان همراه داشته باشید ناچار می‌شوید به ازای هر کیلوگرم آن هزینه اضافه بار پرداخت کنید. برخی از شرکت‌های هواپیمایی به ویژه در اروپا، و بعضی پروازهای داخلی مالزی و تایلند هزینه بار را از هزینه بلیط جدا می‌کنند. ‌یعنی شما با بلیطی که خریده‌اید می‌توانید میزان مشخصی از بار را همراه خود به کابین ببرید. این بلیط‌ها برای سفرهای اقتصادی پیش بینی شده و اگر لازم باشد بار بیشتری در پرواز همراه داشته باشید، می‌توانید با پرداخت هزینه تا حداکثر حد مجاز بار همراه ببرید.

اقدامات ضروری که قبل از سفر باید به آن توجه کنید :

اضافه بار و مواردی از این دست، از مسائل ریز سفر هستند، که شاید خیلی‌ها اصلا به آن توجه نکنند، اما ممکن است همین نکته ریز شما را به دردسر بیاندازد و قبل از پرواز برایتان استرس ایجاد کند. حتما به این موارد توجه داشته باشید و بلیط پرواز خود را کامل بررسی کنید.
درخواست پشتیبانی درخواستتان را به دست ما برسانید
پشتیبانی تلفنی ساعته پشتیبان شما هستیم